Třeboň -  tipy pro pobyt v Penzionu Vratislavský dům

Nevíte kam v Třeboni? Nabízíme několik tipů, jak prožít volný čas při víkendových pobytech nebo při dovolené v Třeboni. Při ubytování v Penzionu Vratislavský dům máte výhodu, že z centra města je to všude blízko.  

Památky a turistické cíle v Třeboni

 

Zámek Třeboň

Zámek TřeboňPřímo v sousedství Penzionu Vratislavský dům se nachází třeboňský zámek. Státní zámek Třeboň je historický komplex budov a zámeckého parku v bezprostředním sousedství Masarykova náměstí v Třeboni. Jako každý zámek, i ten třeboňský nabízí prohlídkové trasy, kde si můžete prohlédnout renesanční interiéry či soukromé komnaty Schwarzenberků. V areálu zámku doporučujeme navštívit také Dům přírody Třeboňska, kde je umístěna zajímavá stálá expozice Krajina a lidé.  

Procházka zámeckým parkem, který je volně přístupný je příjemným zpestřením pro každého návštěvníka Třeboně. V parku nebo na zámeckém nádvoří, se také často konají koncerty i další kulturní akce pro děti i dospělé diváky. 

Podrobné informace najdete na webu zámku v Třeboňi

Třeboňský pivovar

V Třeboni se již od roku 1379 vaří pivo, které známe v současnosti pod značkou Bohemia Regent. V areálu pivovaru si v Pivovarské prodejně zakoupíte lahvové i sudové pivo i pivní suvenýry. Ochutnant pivo Bohemia Regent můžete přímo v areálu pivovaru v prostorách pivovarské Zbrojnice. Prohlídky pivovaru jsou oblíbenou aktivitou především pánské části návštěvníků Třeboně. Další informace o prohlídkách třeboňském pivovaru

Více na oficiálním webu Pivovaru Bohemia Regent.

Schwarzenberská hrobka

Asi nejznámějším turistickým cílem v Třeboni je Schwarzenberská hrobka. V pečlivě udržovaném parku se procházkou cca 1,5 km od Třeboně dostatnete až k samotné hrobce. Hrobka je postavena v pseudogotickém slohu. Schwarzenberská hrobka také slouží jako místo pro konání koncertů především vážné hudby. Od hrobky doporučujeme pokračovat parkem až ke kostelu Sv. Jiljí, který stojí na břehu rybníka Svět. V době letní dovolené je možno se vykoupat na přilehlé pláži Ostende rybníka Svět.  

Podrobnosti o možnostech návštěvy Schwarzenberské hrobky.

Rybník Svět

Naučná stezka okolo SvětaDalší dominantou Třeboně je bezesporu rybník Svět. Pokud se z náměstí od  Penzionu Vratislavský dům vydáte Svinenskou a Novohradskou branou dorazíte na hrázi rybníka Svět, na které stojí dva pomníky významných jihočeských rybářů. Socha Jakuba Krčína z Jelčan a památník Josefa Šusty. Procházka po hrázi nabízí pohled na rozlehlou hladinu rybníka Svět. V hlavní sezóně je hráz vždy plná turistů, protože hráz rybníka Svět vede až k anglickému parku se Schwarzenberskou hrobkou. Pod hrází rybníka se  nachází arál Pod Světem s restaurací a dětským hřištěm a také sádky Rybářství Třeboň, kde je prodejna ryb (ideální pro letní grilování). 

Pokud se chcete vydat na cestu kolem Světa v Třeboni ji stihnete za jeden den. Naučná stezka kolem Světa nabízí 16 zastávek a je dlouhá 12 km. Na portálu trebonsko.cz najdete podrobný popis naučné stezky kolem Světa.

V podzimních měsících, cca 1x za dva roky pořádá rybářství Třeboň výlov rybníka Svět. Při této příležitosti jsou k vidění ukázky tradičního rybářského řemesla. Při výlovu lze vždy přímo na hrázi rybníka zakoupit čerstvé sladkovodní ryby. 

Třeboň v Marcipánu

Přímo na náměstí v Třeboni se nachází čokolatérie s prodejnou sladkostí a expozicí marcipánové Třeboně. Ve stejném prostoru je i dílna, kde si každý může vyrobit vlastní sladký suvenýr. 

Kulturní akce v Třeboni

Při pobytech v Třeboni v Penzionu Vratislavský určitě rádi využijete i kulturní program, který lázeňské město nabízí. Aktuální přehled akcí v Třeboni i na Třeboňsku najdete na portále trebonsko.cz.

Kino Třeboň

V Třeboni je v provozu také kino Světozor. Program kina najdete na webu www.kinotrebon.cz.

Trhy Třeboň

U příležitosti konání kulturních a společenských akcí se v Třeboni na náměstí konají pravidelně trhy. Trhy jsou pořádány u příležitosti nevýznamnějších akcí, jako jsou Velikonoce, Anifilm, Okolo Třeboně, Slavnosti Jakuba Krčína, Pivovarské slavnosti, Lázeňská Třeboň, Čochtanova Třeboň, i další akce. 

Lázně a relaxace v Třeboni

Třeboň je díky lázním Aurora a Berta známá také jako lázeňské město. Každý návštěvník Třeboně si tak jejich návštěvou může užít alespoň trochu relaxace.  

Lázně Aurora nabízejí široké veřejnosti relaxaci v rámci wellnesscentra jehož součástí je: 

  • Plavecký bazén 25 m
  • Vodní svět s tobogánem a vířivkami
  • Fitness
  • Masáže
  • Od roku 2022 novinky: Venkovní vodní svět a Třeboňský saunový svět

 

Podrobnosti k nabídce Wellnesscentra Lázní Aurora.

Koupání v Třeboni

Kromě bazému v lázních Auroa je v Třeboni v létě k dispozici přírodní koupání v rybníce Svět. Na březích rybníka Svět je placená pláže Ostende i volné koupání v parku u lázní Aurora.

Novinkou je v sezoně Venkovní vodní svět,  relaxační a rekreační areál s několika bazény (s vyhřívanou vodou) různého zaměření a s odpočinkovými zónami.

Výlety Třeboň a okolí - Třeboňsko

Doporučení na výlety v Třeboni a okolí najdete v samostatném článku, který se věnuje Třeboňsku.